Rok 2018 očima SimplePlan.cz

Již 10 let v řadě se na SimplePlan.cz vždy na konci prosince můžete těšit na rekapitulaci roku, ve které se snažíme shrnout vše důležité, co se ve světě Simple Plan od ledna do prosince odehrálo. A ani letos tomu nebude jinak! A zatímco se jistě můžete pustit do celé dekády našich předchozích rekapitulací, [tady jsou: 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 a 2017], pojďme se dnes radši poohlédnout po tom, co všechno si pro nás připravil rok 2018!

Tady je rekapitulace roku 2018:

Simple Plan zahájili nový rok velkými silvestrovskými oslavami a vystoupením u Niagarských vodopádů, po čemž si všichni dopřáli zasloužilou přestávku po celém roce koncertování. V březnu si pak kapela zopakovala svá vystoupení ve Walt Disney World rezortu v Orlandu na Floridě, kde vystoupili hned devětkrát během tří po sobě jdoucích dní. Jako památku na 15. výročí vydání jejich debutového alba ‚No Pads, No Helmets… Just Balls‘, Simple Plan v dubnu vydali speciální limitovanou tour edici tohoto alba, která mimo jiné obsahovala i několik písní nahraných živě právě na výročním No Pads turné předešlý rok. Vydání tohoto speciálního alba bylo naplánováno tak, aby se časově shodovalo s poslední částí No Pads turné Simple Plan, které je zaválo do Austrálie, na Nový Zéland, do Brazílie a Argentiny – to vše v dubnu a květnu 2018. A že to ale byl závěr turné! Mnohé z koncertů byly téměř ihned vyprodány, nechybělo několik žádostí o ruku přímo během koncertu a někteří fanoušci měli dokonce možnost slyšet naživo zřídka hranou píseň ‚Vacation‘!

V červnu se pak po nějakém čase dali na jednu noc opět dohromady původní členové Reset – včetně Pierra a Chucka ze Simple Plan – a na festivalu Montebello Rockfest společně zahráli dnes již klasické hity z alb No Limits a No Worries. Zlatým hřebem letošního léta byl však zcela jistě poslední ročník festivalového turné Warped Tour (jak jej známe), na které byli pozváni i Simple Plan. Vzhledem k tomu, že Simple Plan za svou kariéru na Warped Tour vystoupili celkem dvanáctkrát, stali se druhou nejčastější kapelou na lineupu v historii Warped Tour.

Simple Plan si Warped Tour náramně užívali: obrovské davy fanoušků, fantastická atmosféra a především skvělá přátelství, která se během Warped Tour vytvořila mezi SP a členy ostatních kapel. V průběhu léta pak Simple Plan dokonce i nabídli několika svým starým i novým hudebním přátelům, aby se k nim přidali na pódiu a zazpívali si s nimi ‚Grow Up‘, zatímco Chuck crowdsurfoval a Pierre stál na jeho místě za bicími. Na jejich pódiu se proto postupně vystřídali We The Kings, Waterparks, Bowling For Soup, Tonight Alive, Yungblud, Don Broco, Cassadee Pope, Story Untold, Set It Off, State Champs a 3OH!3, díky čemuž se ze setů Simple Plan stala jeden z nejvíc nezapomenutelných vzpomínek fanoušků na toto turné. Simple Plan následně tuto laskavost několika svým přátelům oplatili svou vlastní návštěvou jejich pódia – vzpomeňme si například na vystoupení se State Champs, Bowling For Soup nebo s 3OH!3. Díky Peteru Johnovi, australskému filmaři, který se na Warped Tour letos připojil ke crew SP, jsme měli navíc možnost prostřednictvím jeho každodenních vlogů sledovat, co se dělo v zákulisí tohoto festivalového turné.

Po konci Warped Tour pak Simple Plan v srpnu na mezinárodním festivalu balónů v Kanadě oficiálně ukončili cyklus TOFTT turné. Srpen byl poté plný dalších rozmanitých novinek: SimplePlan.cz oslavilo 11. výročí, Chuck vystoupil na dalším charitativním hokejovém zápase a britská kapela The Bottom Line vydala nový videoklip k písni ‚Reasons‘, ve kterém se objevili i členové Simple Plan. A to nebylo jejich jediné překvapující mediální vystoupení na konci léta! V záři se fanoušci dozvěděli překvapivou zprávu, že se Simple Plan objeví v dalším filmu
– kapela totiž odjela do Minnesoty natáčet své filmové cameo ve filmu Summertime Dropouts
, který by měl vyjít příští rok.

Začátkem října se již členové kapely odebrali domů, odpočinout si, ale zároveň také pomalu ale jistě pracovat na nových nápadech pro jejich další řadové album. A zatímco si doma pracovali na svém, jejich videoklipu Summer Paradise (feat. Sean Paul) se na internetu podařilo překonat velký milník: 100 milionů shlédnutí na YouTube, díky čemu se tento klip stal nejsledovanějším SP klipem na tomto streamovacím serveru. V listopadu se pak Simple Plan na skok objevili na Slippery Rock University, kde zahráli pro místní studenty. O pár týdnů později jsme si mohli vychutnat novou SP píseň ‚Bigger‘, ze soundtracku k animovanému filmu Racetime a MXPX také vydali vánoční píseň ‚December‘, na které si zazpíval Pierre Bouvier.

Jedna z nejočekávanějších zpráv rokupřišla na začátku prosince, kdy jsme se dozvěděli, že Pierre s Chuckem již pilně pracují na novém albu Simple Plan a oficiálně začali se skládáním písní s různými lidmi z hudebního průmyslu. Nejprve jsme se dozvěděli, že naše skladatelské SP duo skládá po boku bývalého člena Neck Deep – Fila Thorpe-Evanse a o několik dní později pak přišla informace o tom, že Chuck s Pierrem strávili hned několik dní skládáním s Travisem Clarkem z We The Kings.

A co můžeme očekávat od roku 2019?

I přesto, že je rok 2019 stále ještě celkem zahalen do neznáma, je tu několik věcí, kterými jsme si pro příští rok již jisti: už nyní víme, že se Simple Plan tak nebo onak vypraví na turné. Na březen mají opět naplánováno vystoupení v rámci Garden Rocks festivalu ve Walt Disney Worldu v Orlandu a také byli nedávno potvrzeni na lineup Slam Dunk festivalu ve Velké Británii v květnu – konkrétně pak na obou jeho zastávkách v Leedsu a v Hatfieldu.

Hlavním tématem pro rok 2019 pro Simple Plan však bude zcela jistě nová hudba. Všimněte si, že jsem tady záměrně nepoužila slovo „album“, neboť sami členové kapely se letos nechali slyšet, že zvažují, že by trochu pozměnili způsob, jakým vydají svou novou muziku – a to tak, že by vydali několik písní předem a celé album teprve poté, co by nashromáždili více použitelného materiálu. Teprve poté by pak vydali nové album jako celek. To by znamenalo, že bychom se v roce 2019 mohli od Simple Plan dočkat několika nových písní, avšak otázkou by zůstávalo, jestli by do konce roku 2019 stihli dát dohromady celý zbytek alba a zároveň jej vydat. Z tohoto nového systému vydávání hudby SP však nemusíte mít strach – pokud se SP skutečně rozhodnou tímto směrem vydat, znamenalo by to, že by se o to dřív mohli vypravit na turné, a vy byste měli možnost užívat si naživo několika nových songů. Je to výhra pro každého z nás.

A co se týče hudby samotné, Simple Plan v několika rozhovorech naznačili, že by rádi pokračovali v pop-punkovém směru a možná na nové desce trochu zmodernizovali zvuk, který známe z alba No Pads. Tyto poznámky je však třeba brát s velku rezervou – ještě stále není nic oficiálně potvrzeno a kluci jsou stále ještě v procesu skládání.

Jednou věcí jsme si ale ohledně nového alba zcela jisti: Simple Plan před několika měsíci potvrdili, že se jejich baskytarista David Desrosiers, kterého jsme na turné neviděli od roku 2016 (kvůli jeho boji s depresí), zapojí do procesu nahrávání jejich další desky. Tato zpráva je zcela jistě velkou úlevou pro mnoho fanoušků, kteří byli velmi zvědaví na to, jak se v budoucnu David zapojí do dalších záležitostí týkajících se kapely.

Tak to tedy máme. Cyklus turné TOFTT je u konce, a stejně tak je tomu i s výročním turné No Pads a tady na SimplePlan.cz se už nemůžeme dočkat, až vás vezmeme na další cestu procesem tvorby další desky Simple Plan. Jako vždy už se moc těšíme, až pro vás budeme moci v příštích několika měsících postupně odhalovat nové informace a pomoci vám se zorientovat v tom, co všechno si pro nás Simple Plan v příštím roce připraví. Doufáme, že se k nám na tuto cestu přidáte.

Vzhůru do roku 2019!