David Desrosiers opouští Simple Plan po nařčení z nepatřičného sexuálního chování

Pouhý rok po jeho návratu ke kapele po dvouroční pauze, kdy se věnoval problémům svého duševního zdraví, bylo nyní v oficiálním prohlášení oznámeno, že David Desrosiers opouští kapelu poté, co proti němu vyšla v posledních dnech najevo nařčení z nepatřičného sexuálního chování.

Instagramový profil @victim_voices_montreal nedávno publikoval anonymní zprávu (ve francouzštině) od ženy, která v ní popsala svůj dřívější sexuální vztah s Davidem Desrosiersem a také různé formy výhružek, které se jí od něj údajně dostalo. Celý tento příspěvek si můžete přečíst zde (anglický překlad zde).

Netrvalo ani den od publikace tohoto anonymního přiznání a zpráva o Davidově údajném nepatřičném chování se dostala až k uším kapely a samotného Davida. Vzhledem k záažnosti těchto obvinění se David i Simple Plan jako celek rozhodli jednat velice rychle: na svých Instagramech vydali každý dvé oficiální prohlášení, oznamující Davidův odchod z kapely, „aby zapracoval na svých osobních problémech“ a s omluvou za způsobenou újmu.

Nedávná veřejná prohlášení mě donutila přiznat se k tomu, že jsem svými interakcemi se ženami v minulosti těmto ženám způsobil újmu. Rozhodl jsem se odejít z kapely a vyhledat profesionální pomoc, abych se poučil a v budoucnu podle toho náležitě jednal. Je mi skutečně líto za újmu, kterou jsem těmto ženám způsobil.

– David Desrosiers –
Vzhledem k nedávno zveřejněným prohlášením, David Desrosiers opouští kapelu, aby zapracoval na svých osobních problémech. Hluboce se omlouváme všem ženám, které byly jeho jednáním poškozeny. Také se omlouváme všem našim fanouškům, kteří byli touto lítostivou situací zklamáni. My, jako kapela, bychom si nyní chtěli vzít chvíli čas na zamyšlení, abychom do budoucna uvedli v praxi opatření, která by podobným situacím v budoucnosti pomohla předejít.

– Simple Plan –

V současné chvíli není známo, jestli Davidův odchod ze Simple Plan je pouze dočasný, nebo konečný.