Díky Simple Plan v Kongu postavena další škola

S charitativní organizací War Child se v souvislosti s kapelou Simple Plan nesetkáváme poprvé. V minulosti například díky akci „One Brick At A Time“ se prodejem speciálních náramků pod záštitou Simple Plan podařilo vytěžit dostatek peněz na postavení hned dvou škol v Kongu. Dále pro organizaci War Child šly výtěžky z charitativní písně Wavin‘ Flag skupiny umělců Young Artists For Haiti, mezi kterými byl i Pierre Bouvier a také jí loni v březnu pomohl Sebastien svým „žebráním pro peníze“ – akcí Busking For Change, kdy hrál pro charitativní účely akusticky v montrealském metru.

Možná si také vzpomenete, jak loni v prosinci Simple Plan zahájili další kampaň ve spolupráci právě s organizací War Child. V rámci této kampaně se organizace snažila prodejem speciálních peněženek, jejichž designy vytvořili například Simple Plan, Moby nebo Cyndi Laupner opět vytěžit peníze na podporu vzdělání dětí z chudých zemí.

I tento projekt War Child se setkal s ohromným úspěchem a dnes kapela zveřejnila fotografii, kterou jim organizace poslala až z Konga, kde díky Simple Plan byla postavena další škola. Na fotografii můžete vidět konžské děti, jak dohromady zdvihají nápis „Děkujeme Simple Plan“:

Sami členové Simple Plan se k této fotce vyjádřili následovně:

„Jsem tak pyšný na to, co jsme společně dokázali vytvořit v Kongu.“ Jeff Stinco

„Jsem tak pyšný na to, že jsme pomohli War Child postavit v Kongu školu! Ta fotografie mluví za vše!“ Pierre Bouvier