Mike z MxPx o Simple Plan: „Jsem hrdý na to, že se můžu přátelit s lidmi, jako jsou oni. „

Má australská kolegyně Jen, která vede online časopis Simple Plan Space měla nedávno příležitost pořídit rozhovor s Mikem Herrera, hlavním zpěvákem kapely MxPx. A jelikož se Mikovy cesty v minulosti s cestami kluků Simple Plan setkaly nesčetněkrát, rozhodla se jej především zeptat na jeho spojitost s Reset, jeho názor na tehdejší dynamiku této kapely a trable, které přispěli k jejímu rozpadu. Mike také hovoří o své oblíbené písni od SP a o tom, jak se mu líbilo na turné se Simple Plan.

Část z Jenina článku s Mikem, která pojednává o Simple Plan, si v českém překladu můžete přečíst zde:

Jen: Jaké to bylo tourovat se SP? Máš nějaké historky, se kterýma se s námi můžeš podělit?

Mike: No, byli hodně mladí a byli hrozně nadšení z toho, že mohli jet na turné, a že mohli hrát s americkou kapelou, navíc americkou punkovou kapelou, kterou poslouchali. Takže byli fakt super, a od té doby se k nám vždycky chovali s hrozně velkým respektem, ikdyž jsou z nich dnes mezinárodní superstar. Jsou to skvělí kluci. Co se týče individuálních historek, ježiši… o tom jsem nepřemýšlel už hrozně dlouho, ale možná si na něco vzpomenu. Pamatuju si, že se vždycky vztekali na svého kytaristu Phila [za doby Reset], který byl takovej spíš metalista a moc se ke zbytku kapely nehodil. Ale jinak to byl skvělej kluk, moc milej, dobrej kytarista, ale byl tak trošku jinej, takže to si z té jejich tehdejší dynamiky pamatuju.. A možná to byl taky jeden z důvodů, proč se nakonec změnili v Simple Plan a přitáhli si k sobě nové členy. Ne že by byl Phil debil nebo tak, byl super, ale hudebně se k sobě nehodili.

Jen: Viděla jsem v minulosti na YouTube hodně videí s vašimi písněmi, pod kterými jsou komentáře, ve kterých lidi píšou „Díky SP jsem poznal/a tuto kapelu!“ Jaký je to pocit vědět, že jsi součástí textu písně Grow Up, která se stala hymnou mé generace?

Mike: Oh je to super! Pamatuju si, když jsem to slyšel poprvé a pro mě je to něco jako pozdrav od několika přátel, což je vždycky moc milé. „Díky nim poslouchám vás“ – to je super! *směje se*

Jen: Viděla jsem také několik videí Davida, jak se k vám přidal na pódiu během písně Chick Magnet – byla to jediná chvíle, kdy se k vám na pódiu připojil někdo ze SP?

Mike: Uhmm.. David s námi zahrál několik písní, a to během let, kdy jsme spolu jezdili co-headlinové turné. Nepamatuju si, co to bylo za rok.. asi někdy ze začátku tohoto tisíciletí a myslím, že to bylo v USA. Hodně jsme na pódiu blbli a hodně času jsme taky strávili spolu, byla to velká zábava. Tihle kluci si umí užívat, milují, co dělají a k lidem se chovají s velkým respektem. Což je něco, co jsem se také vždycky snažil dělat. A vidět, že se tihle mladí kluci proslavili a přesto se i nadále k lidem chovají tak pěkně – na to jsem fakt hrdý. Jsem hrdý na to, že se můžu přátelit s lidmi, jako jsou oni.

Jen: Jsi s kluky ze SP stále v kontaktu?

Mike: Jo, no, však víš, nevidím je moc často, ale když se vidíme, tak je to samý objetí a samý úsměv a bavíme se spolu online, ale jako vždy: oni si dělají svoje, a stejně tak i já.

Jen: Máš mezi písněmi od SP nějakou oblíbenou?

Mike: Um.. Nevím jestli bych našel svou nejoblíbenější, ale je tu jedna, která je určitě velmi speciální.. určitě by to bylo něco z jejich první desky.. To byla ta, kteoru hráli pořád, když jsme s nimi byli na turné, takže jsme to album slyšeli pořád. Pamatuju si, že „Addicted“ byla vždycky skvělá a chytlavá píseň. Vždycky mi přišla hrozně srandovní.

Pro zbytek rozhovoru, který se poté zabývá především MxPx, si přečtěte dubnové číslo Simple Plan Space.