Nine Sons Of Dan o Simple Plan: „Jejich koncerty jsou neuvěřitelné!“

Na dvou koncertech australského turné Simple Plan v červnu tohoto roku – ve městech Townsville a Mackay – s sebou Simple Plan neměli jenom We The Kings, ale předskakovala jim zde také místní kapela s názvem Nine Sons Of Dan.

V nejnovějším vydání Simple Plan Space (web-zin o Simple Plan vytvořený fanoušky) publikovali Jen a Sian svůj rozhovor s Flakeym, bubeníkem právě kapely Nine Sons Of Dan, který jim zodpověděl otázky týkající se historie NSOD, jejich EP, podpory fanoušků a také Simple Plan!

Níže si můžete přečíst překlad tohoto rozhovoru, kde Flakey vypráví o tom, jaké to bylo být na turné se Simple Plan a také zmiňuje krátkou historku z jedné opravdu vydařené afterparty se SP:

Byli jste fanoušky Simple Plan ještě předtím, než jste s nimi tourovali?
Hahaha samozřejmě že ano. Myslím si, že všichni lidé našeho věku Simple Plan během dospívání poslouchali!

Jak se vám podařilo dostat se jako předkapela hned na dva koncerty jejich australského turné?
Ta příležitost se nám prostě naskytla a náš skvělý manažer se toho ujal a měli jsme velké štěstí, že se nám tohoto místa dostalo!

Jaké to bylo pracovat se SP?
Úžasné, jejich koncerty jsou neuvěřitelné, a jejich fanoušci byli šíleně milí. Kluci ze Simple Plan byli opravdoví profesionálové, ale zároveň si na nic nehráli, jsou úplně normální, bez žádných manýrů. Byla to opravdu pocta s nimi vystupovat.

Dalo by se říct, že vás SP něčím ovlivnili?
Vidět jejich živé představení byla úplně odlišná zkušenost, než je jen poslouchat z rádia. Jsou to velmi talentovaní muzikanti a jejich koncerty jsou nezastavitelné, plné zábavy, a prakticky naprosto dokonalé. Díky nim jsme si uvědomili, že je možné něčeho takového také dosáhnout, takže se pořád snažíme být naživo taky tak skvělí.

Máte nějaké vtipné zážitky z SP turné, o které se s námi můžete podělit?
Hmmmm… Ano! Je jich opravdu hodně na to, abych je tu teď všechny jmenoval, ale byli jsme třeba pozváni na jejich afterparty po našem posledním koncertě s nimi, a když jsme dorazili na místo, všichni byli hrozně tiší a poklidní. Ale uběhlo ani ne 20 minut a lidi tančili na stolech, a Chuck tančil break-dance na kancelářské židli a z nějakého důvodu měl v ruce takové to staré sluchátko od telefonu. Skvělé časy!