Simple Plan chtějí na 6. albu docílit podobného stylu jako na No Pads – ale v modernější podobě

V novém rozhovoru pro EatThisMusic.com, Jeff Stinco promluvil o nadcházející australském turné, a kromě toho se téma, jak je tomu v poslední době už zvykem, stočilo i k plánům Simple Plan na zbytek letošního roku, kdy by se po konci turné (na konci léta) měla kapela začít zaměřovat na tvorbu své nové desky. Jeff zmínil, že jejich cílem je pro tuto chvíli, aby jejich nové album – co se týče zvuku – v sobě zahrnovalo to nejlepší, co nabízelo jejich debutové album – ale v trochu modernější podobě.

Jak to přesně podal sám Jeff si už v českém překladu můžete přečíst níže:

[O plánech Simple Plan pro rok 2018]

Začneme pomalu už brzdit s koncertováním a natočíme další desku. Takže teď máme před sebouještě Brazílii, Spojené státy – tam pojedeme na celou Warped Tour, a je to její poslední ročník, takže se na to už moc těšíme. A poté začneme na podzim pracovat na nové desce. A ano, už se nemůžeme dočkat. Víš, jak už jsem říkal předtím, člověk si občas projde svá vlastní stará alba a uvědomí si, jaké detaily jsou na nich skvělé a co třeba ve své nové hudbě už pozapomněl dělat. Je tu hodně věcí na naší první desce, které potřebují zmodernizovat. Ale jsou tu určité idee, neb koncepty, které chceme přivést zpátky do naší muziky a to také přesně uděláme.

[O tom, jestli je pro SP obtížné modernizovat svůj vlastní zvuk]

Ne. Myslím si, že když si vezmeme například píseň ‘Boom’ z naší poslední desky – té se dařilo nesmírně dobře, ikdyž to nebyl single, a i přesto dosáhla velkého množství shlédnutí na YouTube a na různých dalších playlistech na internetu a daří se jí vážně moc dobře. A právě tato píseň je skvělým příkladem písně s atmosférou písní z prvního alba, ale s moderním zvukem a moderními nápady. Myslím si, že víme, co musíme udělat. A uvidíme, jestli se nám to povede, ale naším plánem je v tuto chvíli zmodernizovat náš starý zvuk.

– Jeff Stinco –

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Jaký styl byste si přáli vy, aby provázel nové album Simple Plan? Dejte nám vědět v komentářích!