Na počest Davida podpoří letos Simple Plan Foundation organizace zabývající se duševním zdravím

V první polovině roku 2017 se fanoušci Simple Plan poprvé dozvěděli důvod absence baskytaristy této kapely na několika předešlých turné a zároveň důvody jeho pokračující nepřítomnosti od května letošního roku – David Desrosiers se veřejně přiznal, že již několik let trpí depresemi. Aby se mohl soustředit na vlastní duševní zdraví a kompletní uzdravení, se David rozhodl dopřát si oddech, a na pódiu se se Simple Plan od jejich prvního letošního amerického turné (duben 2017) neobjevil.

V průběhu roku kapela velmi viditelně podporovala svého kamaráda Davida v jeho rozhodnutí nepřipojit se ke kapele na turné, a raději zůstat doma a pracovat na zlepšení svého zdraví. S Davidovým požehnáním kapela pokračovala v turné ve zbytku roku – na každém koncertě však nezapomněla své fanoušky ujistit, že David je stále nedílnou součástí Simple Plan.

Davidův boj s depresemi měl samozřejmě na kapelu ohromný dopad – a to nejen z pohledu koncertování, ale také co se týče vlastního uvědomění důležitosti starání se o naše vlastní duševní zdraví. Z toho důvodu se také kapela rozhodla toto téma na Davidovu počest zařadit i jako prioritu jejich charitativních snah.

Podle nejnovějšího článku na kanadském serveru HollywoodPQ, nadace Simple Plan Foundation oznámila letošní rozdělení finančních příspěvků jednotlivým charitativním organizacím – přičemž středem zájmu je finanční pomoc organizacím zabývajících se pomocí pacientům trpícím problémy právě duševního zdraví.

Letos Simple Plan Foundation rozdělí 200 000 dolarů mezi celkem 25 různých organizací. Nadace již v minulosti silně podporovala (a nadále podporuje) organizace konkrétně se specializující na dětskou psychiatrii a prevenci sebevražd mladistvých podporou dětské nemocnice Sainte-Justine v Montrealu a Mental Illness Foundation (Nadaci duševního zdraví). V letošním roce se členové kapely rozhodli přidat k tomuto seznamu také dvě další organizace – a to konkrétně ty největší organizace pomáhající v oblasti mentálního zdraví v oblasti Montrealu – Montrealský institut duševního zdraví (l’Institut Universitaire en Santé Mentale) a Institut Douglas (l’Institut Douglas).

Jsme si jistí, že David je na své kamarády velice pyšný a stejně pyšní jsme na kapelu i my za to, že se rozhodla zaměřit své snahy na tak důležité téma, které ovlivnilo život nejen jejich baskytaristy, ale také životy mnohých jejich vlastních fanoušků.

Více informací o tom jak funguje nadace Simple Plan Foundation najdete zde.