Členové Simple Plan vyjádřili smutek nad úmrtím Chestera Benningtona

Celý hudební svět včera zasáhla tragická a šokující zpráva. Ráno 20. června byl hlavní zpěvák kapely Linkin Park, Chester Bennington, nalezen mrtvý ve své rezidenci v Los Angeles, jeho smrt potvrzena jako sebevražda.

Bylo by asi velice těžké najít v alternativní hudební scéně, jakkoliv rozmanitá je, jedinou kapelu, která tak či onak nebyla ovlivněna hudbou Linkin Park. Simple Plan jsou samozřejmě jednou z nich – již od svých začátků k Linkin Park členové Simple Plan vzhlíželi a byli také jednou z posledních kapel, která s nimi měla možnost hrát na jednom pódiu – a to u nás v Praze, v České republice na letošním Aerodrome Festivalu, kde byli Linkin Park headlinerem. V současné chvíli není známo, jestli bude kapela pokračovat i po této tragédii.

Smutná zpráva o úmrtí Chestera Benningtona velmi silně zasáhla členy Simple Plan, kteří na sociálních sítích během večera vyjádřili svou bolest nad ztrátou tohoto zpěváka Linkin Park. Co členové Simple Plan o Chesterovi napsali, si můžete v českém překladu přečíst níže:

„Můj kamarád mi právě řekl o Chesteru Benningtonovi: Jsem zdrcen. Viděl jsem ho jen před několika týdny a vypadal tak šťastně… Odpočívej v pokoji, Chestere…

Jsem v šoku. Ani nevím, co říct. Mé myšlenky a modlitby jsou s celou velkou Linkin Park rodinou. Je to tak smutné. Chester byl vždycky tak vřelý, milý a velkorysý ke mně i k ostatním klukům z SP… Nemůžu přestat myslet na jeho 6 dětí…“

– Jeff Stinco –

„Tohle mě hodně zasáhlo. Jsem naprosto otřesen. Chesterovo úmrtí mi zlomilo srdce. Byl jedním z nejvlivnějších umělců naší generace a já jsem vždycky jmenoval Linkin Park, kdykoliv se mě někdo zeptal, ke komu vzhlížím a kdo mne inspiruje.

Měli jsme možnost se s ním střetnou hned několikrát a vždy jsem byl velmi ohromen tím, jak skromný a milý Chester byl. Poprvé jsme se setkali v Bangkoku v roce 2005 na MTV Asia Aid Awards a i přesto, že už tehdy z něj byla superstar, tak se s námi vybavoval a choval se k nám jako k dlouholetým přátelům. Hráli jsme spolu v Římě a také před několika týdny v Praze. Chester si dokonce vyhradil čas na to, aby sledoval naši show a pobavil se s námi předtím, než sám vyšel na pódium.

Je to obrovské klišé v takovýchto situacích, ale když jsem se s ním viděl naposledy, vypadal skutečně ohromně šťastně a spokojeně. Rád bych vyjádřil svou upřímnou soustrast jeho rodině, členům kapely a LP komunitě po celém světě.“

– Chuck Comeau –

Sebastien poté v tichosti a jednoduchosti publikoval Instagram Story s fotografií Chestera Benningtona, uznávajíc tím tak jeho odkaz. Simple Plan jako kapela následně vydala oficiální vyjádření skrze svůj Instagram:

„Jsme naprosto šokováni a zdrceni zprávou o smrti Chestera Benningtona. Měli jsme tu poctu a potěšení s ním a s Linkin Park mnohokrát sdílet jedno pódium, takže tato zpráva opravdu hodně bolí. Byl tak neskutečně talentovaný a vždy tak milý, velkorysý a neskutečně přívětivý k naší kapele. Děkujeme za všechnu tvoji hudbu, naději a inspiraci, kterou jsi předal všem svým fanouškům po celém světě. Celé tvé rodině, členům kapely a celosvětové LP komunitě bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast.“

– Simple Plan –

Za SimplePlan.cz bych také ráda vyjádřila náš smutek nad ztrátou takové osobnosti, jakou byl Chester Bennington. V naší mysli je jeho rodina, přátelé, kamarádi z kapely a samozřejmě také fanoušci Linkin Park. Cítíme vaší bolest a naše komunita je tu pro vás. Prosím, pokud si kdykoliv budete připadat, že nevíte jak dál, zkuste vyhledat pomoct a promluvit si o tom s někým. Vždycky je tu někdo, kdo si vás vyslechne. Na každém z vás záleží.