Simple Plan potvrdili, že se David zapojí do procesu nahrávání 6. alba

Od posledního koncertu, kdy David Desrosiers naposledy zahrál na pódiu se Simple Plan, uběhla již velice dlouhá doba. Kvůli svým problémům s depresemi se od května 2017 rozhodl na neurčito zůstat doma, odpočinout si a dopřát svému duševnímu zdraví klid. Pro Simple Plan ale v tuto chvíli začíná další důležité období: zahajují totiž práce na svém 6. albu. Není proto divu, že se mezi fanoušky začaly objevovat dotazy, jestli se David vůbec aktivně zúčastní procesu vytváření nového alba kapely, nebo jestli se později vůbec zapojí do jeho propagace.

Včera večer naštěstí Simple Plan konečně odpověděli alespoň na první z těchto otázek prostřednictvím nového příspěvku na svém Instagramu. Včerejší oslavy Světového dne duševního zdraví jim daly důvod adresovat tuto problematiku a podat fanouškům zprávy o Davidově současném zdravotním stavu. V příspěvku bylo oznámeno, že Chuck při své nedávné návštěvě Montrealu před několika týdny mimo jiné navštívil i Davida, kterým byl ujištěn, že by se velice rád zapojil do procesu nahrávání šestého alba Simple Plan. Věříme, že tato zpráva přinese úlevu mnohým z vás.

Přečtěte si nyní český překlad celého vyjádření Simple Plan k Davidovu zapojení do budoucích aktivit kapely a jeho zdravotním stavu:

Dnes je Mezinárodním dnem dušeního zdraví a my bychom dali rádi všem vědět, jak moc milujeme a podporujeme našeho kamaráda a člena naší kapely Davida Desrosierse.

David stále pracuje na překonání svých těžkých depresí, které mu znemožnily koncertovat s námi po světě několik posledních let. A i přesto, že si přejeme, aby se David opět hned teď cítil na 100 % zdráv, také musíme pochopit a přijmout fakt, že cesta k uzdravení je velmi osobní a nepředvídatelná a nelze ji ohraničovat deadliny či cykly turné. Proto jsme se také rozhodli Davidovi dopřát všechen čas, který bude potřebovat, aby se opět cítil zdráv a zase se cítil jako on. Víme, že to je obtížné a frustrující pro mnohé z vás, když vás o jeho situaci častěji neinformujeme a za to se moc omlouváme.

Před několika týdny jsme měli možnost Davida vidět a hovořit s ním a při této příležitosti nám David sdělil, jak důležité pro něj je být zapojen do procesu nahrávání našeho příštího alba. Jsme proto nesmírně šťastni, že bude součástí alba č. 6 a nemůžeme se dočkat, až jeho baskytaru opět uslyšíme na nových SP písních!

– Simple Plan –