Harder Than It Looks

 

 
Datum vydání: 6. května 2022
Producent: Pierre Bouvier, Brian Howes, JVP
Studio: MDDN Studios
Skládání písní: od podzimu 2018
Nahrávání alba: od 25. července do září 2019 a následně v lednu 2020
Současný stav: vydáno
Písně:

Pierre v lednu 2019 na Instagram Stories vyjádřil své nadšení z písní, které dosud s Chuckem napsali. Podle Pierra: „Je tam asi 4 nebo 5 písní, které jsou možná těmi nejlepšími, jaké jsme kdy složili. Nová deska bude fenomenální!“

Vůbec první krátkou ukázkou jedné z písní složené pro nové album SP bylo video, publikované v Instagram Stories Travise Clarka.

V říjnu 2019 Simple Plan a State Champs vydali novou společnou píseň – Where I Belong. Zatím není známo, jestli se objeví na novém albu Simple Plan.

První single z tohoto alba s názvem „The Antidote“ vydala kapela 5. 11. 2021.

Druhý single z tohoto alba s názvem „Ruin My Life“ (feat. Deryck Whibley) vyšel 19. února 2022, stejný den jako jeho videoklip.

 

 

Tracklist:
Harder Than It Looks
01. Wake Me Up (When This Nightmare’s Over)
02. Ruin My Life (feat. Deryck Whibley)
03. The Antidote
04. A Million Pictures Of You
05. Anxiety
06. Congratulations
07. Iconic
08. Best Day Of My Life
09. Slow Motion
10. Two
 
Styl desky:

V únoru 2018 Pierre v rozhovoru pro The 13th Floor zmínil, že by kapela chtěla pokračovat na novém album v pop-punkovém směru.

Jeff v tomto duchu odpověděl také v rozhovoru pro EatThisMusic.com v dubnu 2018, kdy řekl, že Simple Plan ví, kterým směrem by se chtěli ubírat – a naznačil, že by se mělo jednat o modernizovanější verzi jejich prvního alba.

Vypadá to také, že jsou Simple Plan ochotni spolehnout se na doporučení svých vlastních fanoušků, co se týče toho, jakým směrem by se měla kapela s tímto novým albem vydat. V lednu 2019, Pierre požádal své fanoušky přes Instagram Stories, aby mu dali vědět, jaký styl hudby se jim od Simple Plan nejvíce zamlouvá.

V rozhovoru v květnu 2019 Pierre předpověděl, že se bude jednat o nejoblíbenější desku jejich fanoušků: „Ty songy jsou vážně dobré. Je to nesmírně vzrušující […] Ale řekl bych, že nové album bude hodně ve stylu Simple Plan, bude pop-punkové, bude tam několik tvrdších songů, několik popovějších, několik temnějších, a bude hodně, hodně emocionální. Naši fanoušci jej budou milovat. Dokonce si myslím, že můžu předpovědět, že to bude jejich nejoblíbenější album.“

 
Spolupráce:

V průběhu skládacího procesu Pierre a Chuck opět požádali o pomoc několik externích skladatelů včetně Travise Clarka (zpěvák We The Kings), Fila Thorpe-Evanse (bývalý člen Neck Deep), Ryana Stewarta (skladatel – např. Perfectly Perfect, P.S. I Hate You) a Andrewa Goldsteina (skladatel – např. All Time Low, 5 Seconds Of Summer).

 
Další informace:

Po návratu z turné Pierre potvrdil skrze své Instagram Story, že kapela plánuje významně zkrátit proces tvorby alba a vydat jej v „rekordním čase“. To později potvrdil i Sebastien v říjnu 2018, když v podcastu Rockstar Dad potvrdil, že Simple Plan v současné době skládají nové písně a snad by měli něco (například single) vydat začátkem roku 2019 a plné album poté jakmile jen budou mít dostatek písní. Během koncertů ve Walt Disney Worldu v březnu 2019 Pierre fanouškům prozradil, že album by mělo vyjít ještě v roce 2019.

Co se týče nahrávání, Simple Plan v říjnu 2018 potvrdili, že jejich baskytarista David Desrosiers se aktivně zúčastní procesu nahrávání jejich nadcházejícího alba, navzdory jeho dlouhodobé absenci na turné kvůli boji s depresemi. V roce 2021 již není jasné, jestli je tato informace stále pravdivá, jelikož už David Desrosiers není součástí kapely.

Na začátku roku 2020 byl proces tvorby nového alba pozastaven pandemií koronaviru. Teprve na podzim roku 2021 fanoušci poprvé uslyší novou hudbu.

Datum vydání alba, jeho název a obal, na kterém jsou členové vyobrazeni jako zástupci různých profesí, bylo odhaleno 15. března 2022.

 
Pro více informací o nadcházejícím albu Simple Plan prosím sledujte naše novinky!